Powłoki galwaniczne

Proponujemy rozwiązania dla dużych i małych przedsiębiorstw.

zobacz...

Miedziowanie elektrolityczne

Oferujemy usługi w najwyższych standardach

zobacz...

Renowacja

Zajmujemy się głównie renowacją elementów stalowych, aluminiowych oraz mosiężnych.

zobacz...

Niklowanie, chromowanie - elektrolityczne

Wykonujemy powłoki niklowe, niklowo-miedziane, niklowo-chromowe oraz nikiel-miedź-chrom.

zobacz...

O firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „ZELAN” jest firmą prywatną, jako podmiot jednoosobowy. Na początku główna produkcja to: galanteria z tworzyw sztucznych; jak np. klamerki, zatrzaski, napy krawieckie, ślizgi do mebli itp.

Obecnie podstawowa działalność, to produkcja wyrobów cienkościennych z tworzyw sztucznych, usługi Działu Narzędziowni oraz usługi pokryć galwanicznych. Firma jest wiodącym producentem sztućców jednorazowego użytku na rynku polskim. Udział w tym rynku szacowany jest na ok. 35%. Ponad połowa produkowanych wyrobów eksportowana jest za granicę. Wyroby PPH „ZELAN” wyróżnia bardzo wysoka jakość. Firma od końca 2003 roku posiada certyfikat i realizuje w produkcji i usługach system zapewnienia jakości ISO 9001/2000. Wyroby do kontaktu z żywnością posiadają stosowne atesty. Produkcja sztućców odbywa się na nowoczesnych wtryskarkach renomowanej niemieckiej firmy „KRAUSS MAFFEI”. W procesie technologicznym produkcji zastosowano najnowsze osiągnięcia techniczne w zakresie centralnego systemu chłodzenia i odzysku ciepła niemieckiej firmy „ONI” oraz kompleksowego podawania surowca wraz z dozowaniem barwnika bezpośrednio na wtryskarkach niemieckiej firmy „KOCH”. Obecnie wdrażana jest w formach wtryskowych do produkcji sztućców, technika gorących kanałów w oparciu o system przodującej w tej dziedzinie niemieckiej firmy „GÜNTER”. W ostatnim czasie firma przeszła pomyślnie audit renomowanego światowego koncernu Mc Donald’sa i rozpoczęła przygotowania do realizacji dużych zamówień na sztućce pakowane higienicznie.

Od roku 1998, funkcjonuje w firmie galwanizernia świadcząca usługi zewnętrzne. Galwanizernia wykonuje usługi na wysokim poziomie technicznym w zakresie pokryć niklem technicznym, cynkiem oraz pasywacji.

Wysoki poziom techniki prezentuje narzędziownia, która buduje wysokowydajne nowoczesne oprzyrządowanie do produkcji sztućców, kubków oraz innych wyrobów. Firma jest prekursorem na rynku polskim w przeprowadzonych pracach badawczych nad budową form wtryskowych do przetwórstwa tworzyw biodegradalnych. Prace badawcze zostały zakończone sukcesem i zrealizowaniem zamówienia na formy wtryskowe, w tym do Stanów Zjednoczonych. Firma charakteryzuje się dynamicznym i skutecznym działaniem na rynku krajowym i zagranicznym, a zespół pracowników innowacyjnością, przejawiającą się wynalazkami zgłoszonymi do opatentowania w Polsce i w ramach układu PCT (Międzynarodowy Układ o Współpracy Patentowej) rozwiązań stosowanych w obecnych i przyszłych produktach. Obecnie dokonano zgłoszenia do Urzędu OHIM wzoru przemysłowego Wspólnoty Europejskiej na sztućce jednorazowego użytku i stosy sztućców (7 odmian).

W ramach planu dywersyfikacji produkcji firma wchodzi w nowe segmenty rynku sprzedaży sztućców. W lipcu 2004 roku zakupiono pierwszą nową maszynę typu flow-pack produkującą obecnie wyroby sprzedawane na rynki UE i USA, tzw. „sets”, np. łyżka, nóż, widelec na serwetce zapakowane w woreczku foliowym. Higieniczne pakowanie sztućców w woreczki foliowe po 1 do kilku sztuk jest dynamicznie rosnącym i przyszłościowym segmentem rynku krajowego i zagranicznego dla naszych wyrobów. W rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce, PPH „ZELAN” został wyróżniony „GAZELĄ BIZNESU 2003”. W ogólnopolskim konkursie „PRACODAWCA-ORGANIZATOR PRACY BEZPIECZNEJ” firma w 2004 roku zajęła I miejsce w woj. Kujawsko-Pomorskim i II miejsce w kraju.

30lecie